Loading...

چرا باتری گوشیم زود خالی میشه؟ چیکار کنیم دیرتر خالی شه

|
چرا باتری گوشیم زود خالی میشه؟ چیکار کنیم دیرتر خالی شه

چرا باتری گوشیم زود خالی میشه؟

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش اندازه و کیفیت صفحه نمایش و سخت افزار گوشی ها شاید تنها نقطه تاریک گجت ها و گوشی های امروزی شارژدهی پایین آن ها باشد. متاسفانه پیشرفت روز افزون سخت افزار گوشی ها شامل حال باتری ها نشده و هنوز هیچ شرکتی نتوانسته به طور ریشه ای مشکل نگهداری شارژ را در محصولاتش حل کند. هرچند پیشرفت هایی در زمینه سرعت شارژ شدن باتری ها صورت گرفته اما به دلیل مصرف برق بالای سخت افزار داخلی و بخصوص صفحه نمایش های گوشی ها هیچ نشانه هایی از بهبود در زمینه نگهداری شارژ صورت نگرفته است. بسیاری از ما با خالی شدن زود هنگام باتری گوشی رو به رو هستیم و در زبان عامه در برخورد با هم میگوییم "باتری گوشیم زود خالی میشه". صاحبان گوشی ها نمی توانند در تغییر تکنولوژی باتری ها تغییر ایجاد کنند اما می توانند با رعایت یک سری موارد عمر شارژدهی آن ها را بالا ببرند. با ما همراه باشید تا این راهکارها را بیاموزید.

حتما بخوانید: آیا شارژ اولیه ایفون لازم است؟

باتری گوشیم زود خالی میشه؟! چیکار کنم؟

قبل از اینکه دنبال جواب "چرا باتری گوشیم زود خالی میشه؟" در این تعمیرگاه و آن تعمیرگاه باشید. بهتر است خود دست به کار شده و اقدامات زیر را انجام دهید:

  • نرم افزار های در حال اجرای خود را چک کنید. برای این کار به منوی باتری در گوشی رفته و مصرف باتری هر کدام از نرم افزار ها را زیر نظر بگیرید. نرم افزاری که بیش از حد اقدام به مکیدن برق باتری میکند را بسته یا حذف کنید. تغییر ایجاد شده در میزان شارژدهی بسیار محسوس خواهد بود.
  • در موقع عدم نیاز، دیتا و وای فای خود را غیر فعال کنید. بسیاری بدون آگاهی و نیاز، دیتا و وای فای خود را روشن نگه می دارند. این کار به خصوص اگر شبکه مورد نظر در دسترس نباشد در مصرف باتری بسیار تاثیر گذار است.
  • موقعیت مکانی یا لوکیشن و یا همان GPS خود را غیر فعال کنید. تنها در مواقع لزوم که نیاز به مکان یابی دارید اقدام به فعال کردن جی پی اس کنید در غیر اینصورت آن را غیر فعال کرده تا مصرف شارژ بسیار پایین بیاید.
  • نرم افزارهای باز شده غیر لزوم را ببندید. بسیاری هستند در طی شبانه روز اقدام به باز کردن نرم افزارهای گوناگونی با گوشی خود می کنند و بدون خروج اقدام به زدن دکمه هوم و باز کردن برنامه دیگر میکنند. این کار باعث می شود این نرم افزارها فضای زیادی از رم را اشغال کرده و به صورت پشت زمینه در گوشی فعال باشند و شارژ گوشی را مصرف کنند. بهترین کار زدن دکمه Recent و خالی کردن این برنامه ها از رم می باشد.

حتما بخوانید: تست باتری ایفون و چگونگی تست باتری ایفون 

  • و آخرین توصیه این است که از نصب نرم افزارهای غیر ضروری بپرهیزید و در صورتی که اقدامات بالا نتیجه ای در پی نداشت یک بار گوشی خود را فرمت کرده و سپس راه اندازی اولیه را با رعایت نکات بالا انجام دهید. با رعایت این موارد دیگر نیازی نیست لب به شکوه باز کنید و بگویید "چرا باتری گوشیم زود خالی میشه؟" چون مشکل شما حل خواهد شد. در صورتی که باز هم ثمربخش نبود مشکل شما سخت افزاریست و باید باتری گوشی تعمیر یا تعویض گردد.

چرا باتری گوشیم زود خالی میشه؟

0
نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا