Loading...

چرا گوشیم داغ می کنه؟ 7 جواب برای سوال "چرا گوشیم داغ می کنه؟

|
چرا گوشیم داغ می کنه؟ 7 جواب برای سوال "چرا گوشیم داغ می کنه؟

چرا گوشیم داغ می کنه؟

در گذشته تنها کامپیوتر های خانگی و لپ تاپ ها  با پدیده داغ شدن بیش از حد رو به رو می شدند؛ بنابراین برای جلوگیری از داغ شدن، یک فن کوچک نیز تهیه می کردیم تا عمل خنک سازی را انجام دهد.

اما امروزه گوشی های همراه ما نیز داغ می کنند. بستگی به اینکه صاحب چه موبایلی هستید، چه استفاده ای از آن می کنید و در کجا مشغول کار کردن با گوشی هستید این اتفاق کم یا زیاد رخ می دهد. البته کمی گرم شدن گوشی طبیعی است اما بستگی به حساسیت شما نسبت به این مسئله دارد. تمامی گوشی های امروزه تولید گرما می کنند اما ممکن است این تولید گرما غیر طبیعی باشد و با خود بگویید "چرا گوشیم داغ می کنه؟". جواب این سوال محاوره ای پاسخ های گوناگونی دارد پس اگر دنبال این هستید که خود را از درگیری فکری سوال "چرا گوشیم داغ میکنه؟" راحت کنید با ما همراه باشید.

 حتما بخوانید: بهترین کابل شارژ ایفون 

واقعا چرا گوشیم داغ می کنه؟!

7 جواب برای سوال "چرا گوشیم داغ می کنه؟" وجود دارد که در زیر می توانید آن ها را بیابید:

 • 1-اولین دلیل پردازنده های قدرتمند امروزی به کار رفته در گوشی است. این پردازنده های مرکزی گرمای زیادی تولید کرده و به دلیل نبود قابلیت خنک سازی مناسب در گوشی، این گرما نمایان می شود. توجه کنید که دمای 45 تا 50 درجه برای گوشی طبیعی است و مشکل آفرین نیست.
 • 2-اگر در حال انجام بازی با گوشی خود هستید به دلیل درگیری پردازنده مرکزی و گرافیکی گرمای زیادی تولید می شود.
 • 3-بالا بردن بیش از حد نور صفحه نمایش گوشی هم باعث گرم شدن گوشی خواهد شد. در بسیاری از مواقع سعی کنید تنظیمات نور صفحه نمایش را پایین تر نگه دارید.

 • 4-گوشی شما در حال شارژ بیشتر از حد معمول گرم خواهد شد بخصوص اگر از قابلیت توربو شارژ یا فست شارژ استفاده کنید.
 • 5-در روزهای گرم استفاده طولانی مدت و برقراری تماس تلفنی زیر گرما می تواند درجه حرارت گوشی را از حد مجاز بالاتر ببرد.
 • 6-ممکن است شما در مناطق گرمسیر مانند دهلی زندگی کنید. گرمای بیش از حد محیط روی گوشی تاثیر دارد. در این مواقع دنبال دلیل نگردید، دلیل گرمای گوشی شما چیزی نیست جز گرمای محیط!

حتما بخوانید: علت ترکیدن باتری گوشی چیست؟

 • 7-دلیل آخر گرم شدن بیش از حد گوشی می تواند به طراحی و مهندسی بد گوشی برگردد. ایراد در یک بخش از گوشی مانند پردازنده مرکزی می تواند گرما را تا حد ذوب شدن گوشی هم بالا ببرد.
0
نظرات
  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
  به انگلیسی وارد شود
  برگشت به بالا