Loading...

بامپر گوشی موبایل چیست؟ تفاوت بامپر با قاب گوشی

|
بامپر گوشی موبایل چیست؟ تفاوت بامپر با قاب گوشی
بامپر گوشی موبایل چیست؟ بامپر (Bumper) یک مدل قاب گوشی است اما تفاوتهایی با قاب دارد. واژه بامپر در زبان انگلیسی یعنی «ضربه گیر». بامپر یک نوع قاب است که برای دور گوشی استفاده شده و آنرا می پوشاند. کاربرد اصلی بامپر محافظت از لبه های گوشی است که در مقابل

 قاب یا بامپر؟ کدام را انتخاب کنید.

در مقایسه با قاب، بامپر خیلی سبک تر است. اصلی ترین تفاوت بامپر با قاب در نحوه پوشش گوشی است. بامپر فقط دور بدنه گوشی را میپوشاند اما قاب کل بدنه گوشی به جز نمایشگر را می پوشاند در واقع دور و پشت گوشی.

البته قابهایی هم هستند که صفحه نمایش گوشی را هم می پوشانند.مسلما معلوم است که  قاب گوشی خیلی بیشتر و بهتر از بدنه گوشی محافظت میکند اما چند عیب داره: یکی اینکه سنگین و حجیم تره و از لحاظ قیمتی هم نسبت با بامپر گرونتر هست. اما در عوض برای گوشی شیک تر هست.

اینکه کدام را انتخاب کنید کاملا به سیلقه شخصی شما بستگی دارد.

تفاوت دیگر بامپر با قاب گوشی در هوشمند بودن بعضی از قاب ها است و امکانات کاربردی خوبی دارند. مثلا بعضی از قاب ها رو خودشان باتری دارند و این باعث میشود تا به پاور بانک یا شارژر همراه نیاز نداشته باشید!

اما بامپرها فقط دور بدنه گوشی را می پوشانند و کار خاصی برایتان انجام نمیدهند. بامپرها به لحاظ ظاهری تفاوت زیادی با هم ندارند اما از لحاظ جنس بدنه تفاوتهایی با هم دارند.

انواع بامپر گوشی موبایل

 

1- بامپر ژله ای:

بامپر های ژله ای از جنس پلاستیک هستند. بامپر های ژله ای معمولاً در طرح ها و رنگ های فانتزی ساخته میشوند و مناسب خانمهاست.

2- بامپر آلومینیومی:

بامپرهای فلزی معمولا از جنس آلومینیوم ساخته میشوند. این نوع بامپرها بسیار شکیل هستند.

مزایای بامپر:

1- بامپر نسبت به قاب گوشی سبک تر هست.
2- بامپر نسبت به قاب گوشی حجم کمتری دارد.
3- بامپر ظاهر بسیار ساده، ظریف و شیکی دارد و در عین حال تا حد زیادی از گوشی تان محافظت میکند.
4- بامپر جلوو و پشت گوشی را نمی پوشاند.
5- قیمت ارزان بامپر نسبت با قاب

معایب بامپر:

در کنار مزایایی که برای بامپر برشمردیم، تنها عیبی که وجود دارد اینست که بامپر به طور کامل از بدنه گوشی محافظت نمی کند. البته موقع افتادن گوشی بیشترین جایی که ضربه می خورد لبه ها و دور گوشی هست که بامپر محافظت می کند و بندرت پشت گوشی آسیب می بیند.

امیدوارم جواب سوال (بامپر گوشی موبایل چیست؟) را دریافت کرده باشید.و این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

0
نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا