Loading...

دلائل شل شدن سوکت شارژر بر حسب نحوه استفاده درست از آن

|
دلائل شل شدن سوکت شارژر بر حسب نحوه استفاده درست از آن

شل شدن سوکت شارژر

یکی از معضلاتی که دامن گیر طیف وسیعی از کاربران گوشی شده است و کاربران زیادی همواره با این مشکل دست و پنجه نرم نموده اند، شل شدن سوکت شارژر آنهاست. این مسئله بغرنج معمولا سبب بهم ریختگی اعصاب و آشفتگی خاطر افراد می گردد. چرا که گوشی آنان به خوبی شارژ نمی شود و دائما علائم در حال شارژ بر نمایشگر تلفن همراه آن ها درج می گردد که نشان دهنده عدم شارژدهی مناسب گوشی آنان است.  مسلما دلائل زیادی برای شارژ نکردن و خرابی شارژرهای گوشی وجود دارد که یکی از عمده ترین این دلائل، شل شدن سوکت شارژر است. بنابراین ما در اینجا به بررسی این مشکل و ارائه راه حلی برای تعمیر آن می پردازیم.

شل شدن سوکت شارژر

استفاده صحیح از شارژر برای جلوگیری از شل شدن سوکت شارژر

تعمیر سوکت شارژ موبایل یکی از مهمترین مشکلات در تلفن های همراه به حساب می آید. عمده مشکلاتی که سبب شل شدن سوکت شارژر می شوند، به نحوه استفاده صحیح و به جا از آن ها بستگی دارد. بنابراین با ارائه راهکارهایی می توان به عمر مفید آن تا حد اعلایی حیاتی دوباره بخشید و باعث دیر شل شدن سوکت شارژر شد.

مطلب پیشنهادی: راهنمای خرید کابل شارژر پیش از اقدام به خرید

شل شدن سوکت شارژر

یکی از دلائل شل شدن سوکت شارژر این است که کاربران موبایل در برخی از مواقع قسمت انتهایی سیم برای جداسازی شارژر استفاده می کنند و با کشیدن سیم قصد بیرون کشیدن شارژر از پریز برق دارند که این حالت در طولانی مدت سبب پارگی و شل شدگی سوکت شارژر می گردد. در مواقع رانندگی و در داخل اتومبیل نیز به دلیل نبودن فضای کافی برای قرار دادن گوشی در موقعیتی مناسب معمولا سیم را از قسمت متصل شده به گوشی می تابانند که این کار نیز موجب آسیب رساندن به سوکت شارژر می گردد.

مطلب پیشنهادی: تأثیر طول کابل شارژر بر عملکرد کیفی آن

شل شدن سوکت شارژر

تعمیر سوکت گوشی

بعد از شل شدن سوکت شارژر و شارژ نکردن دستگاه خیلی از کاربران برای همیشه با کابل شارژر خود وداع می گویند و آن را دور می اندازند و در صدد خرید یک شارژر جدید و مناسبی برای گوشی موبایل خویش می باشند. در صورتی که این کار کاملا اشتباه است و باید اذعان نمود که شل شدن سوکت شارژر امری طبیعی است و خیلی راحت می توان با سفت کردن سوکت شارژر با ابزار آلات ساده و قابل دسترسی همچون ناخن گیر و انبردست اقدام به سفت کردن و استفاده مجدد آن کرد.

 

0
نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا