Loading...

تشخیص کابل اصلی سامسونگ | نحوه تشخیص کابل اصلی سامسونگ چگونه است؟

|
تشخیص کابل اصلی سامسونگ | نحوه تشخیص کابل اصلی سامسونگ چگونه است؟

تشخیص کابل اصلی سامسونگ:

کابل یک گوشی از لوازم بسیار مهم آن می باشد. به وسیله کابل می توان اتصال گوشی با کامپیوتر را برقرار و یا به شارژ کردن گوشی پرداخت. بسیاری مواقع پیش می آید که قصد انتقال عکس، موزیک، فیلم و یا فایلی از گوشی خود به کامپیوتر و یا از کامپیوتر به گوشی را داشته باشید اما این اتفاق برای شما افتاده که در هنگام ارسال اطلاعات بارها ارتباطتتان قطع شده و یا کاهش سرعت را حس کردید. این به دلیل آن است که کابل شما خراب و یا تقلبی می باشد. همینطور در هنگام شارژ باتری گوشی نیز نقش کابل، پر رنگ است. اگر کابل گوشی تقلبی یا خراب باشد سرعت شارژ بسیار پایین و گاهی عذاب آور خواهد شد. گوشی های سامسونگ از طرفداران زیادی در دنیا برخوردار هستند. کابل اصلی سامسونگ که به همراه گوشی های این شرکت عرضه می شود دارای کیفیت بالایی است اما موارد تقلبی آن هم در بازار فراوان است در صورتی که تشخیص کابل اصلی سامسونگ برای شما مشکل است می توانید از راهنمای ما استفاده کنید.

حتما بخوانید: چرا باتری گوشیم زود خالی میشه؟

نحوه تشخیص کابل اصلی سامسونگ چگونه است؟

برای تشخیص کابل اصلی سامسونگ می توانید از نکات زیر استفاده کنید:

1-کابل شارژ اصلی سامسونگ دارای یک پایه استاندارد USB  و Micro USB می باشد که در عکس ملاحظه می کنید. مدل های قدیمی تر دارای پایه بلند تر USB 2 می باشند.

 

2-وقتی سر بزرگ تر کابل را به شارژر آن وصل می کنید باید در جای خود به آرامی قرار بگیرد. نباید لق بزند یا به سختی وارد شود. اگر این موارد را مشاهده کردید بدانید کابل شما خراب یا تقلبی می باشد.

 

3-سر کوچک تر کابل باید به راحتی وارد پورت تعبیه شده در گوشی شود. با وصل شدن کابل به گوشی نباید شاهد جابجایی و لق زدن باشید. این نوع کابل طوری طراحی شده که به خوبی در پورت میکرو یو اس بی گوشی فرو رفته و محکم می شود. اگر خلاف این موارد بود کابل شما خراب یا تقلبی می باشد.

 حتما بخوانید: تفاوت شارژر اصلی و تقلبی ایفون

4-وقتی کابل اصلی خود را به گوشی وصل می کنید در داخل سیستم عامل گوشی یک پیام حاوی نوع شارژ و مدت زمان مانده تا اتمام شارژ نشان داده می شود. که اگر شارژر شما قابلیت شارژ سریع را داشته باشد این پیام به صورت شارژ سریع در حال انجام است ظاهر می شود.

5-و سرانجام اگر گوشی خود را با کابل اصلی به کامپیوتر وصل کنید؛ مشخصات گوشی شما در کامپیوتر نمایان می شود و اطلاعات آن قابل شناسایی است. در غیر اینصورت کابل معیوب و یا تقلبی است.

 

 

0
نظرات
    نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
    برگشت به بالا