Loading...

تفاوت شارژر اصلی و تقلبی آیفون و چگونگی تشخیص

|
تفاوت شارژر اصلی و تقلبی آیفون و چگونگی تشخیص
برای اینکه از تفاوت شارژر اصلی و تقلبی آیفون آگاه باشید به به شما پیشنهاد میدهیم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

تفاوت شارژر اصلی و تقلبی آیفون

شاید در نظر خیلی ها صاحبان گوشی های آیفون اپل از جنبه خرید لوازم جانبی برای گوشی گران قیمت خود مشکل مالی نداشته باشند اما کسانی هم هستند دنبال خرید ارزان تر باشند. یکی از لوازم جانبی حیاتی برای گوشی آیفون، شارژر آن می باشد. به همه آیفون داران پیشنهاد میشود که از خرید شارژر ارزان خودداری کنند چون هر ارزانی بی دلیل نیست و 99 درصد این شارژر های ارزان از نظر ایمنی خطرناک می باشند و حتی ممکن است به مرور گوشی شما را نیز خراب کنند. در آزمایش موسسه استاندارد بازرگانی انگلستان تقریبا 1 درصد از شارژرهایی که آنلاین فروخته شده اند اصل و مابقی جعلی و بی کیفیت بوده اند.

تفاوت شارژر اصلی و تقلبی آیفون چیست؟

برای اینکه تفاوت شارژر اصلی و تقلبی آیفون را بدانیم ابتدا باید در نظر بگیرید که خود شارژر از دو قسمت تشکیل شده است؛ یکی قسمت "آداپتور" و دیگری "کابل یو اس بی" برای اتصال به گوشی. قیمت این دو قطعه روی هم در سایت فروشگاهی اپل به نام "اپ استور" حدود 19 پوند می باشد پس محصول ارزان تر نشان از اصل نبودن آن است. برای اینکه از تفاوت شارژر اصلی و تقلبی آیفون آگاه باشید به نکات زیر توجه کنید:

 

 • تمام شارژرهای اصلی آیفون به رنگ سفید می باشد.

 • علامت های ایمنی: این علامت ها باید بین دو پین پایینی در زیر شارژر قرار داشته باشد.

 

 • رنگ نوشته های روی آداپتور در نسخه اصلی شارژر اپل، واضح و به رنگ خاکستری است در حالی که در نسخه تقلبی آن به رنگ خاکستری محو می باشد.

 

 

 

 • بر روی شارژرهای تقلبی معمولا کلماتی با غلط املایی نوشته شده. با دقت به این نوشته نگاه کنید. مثلا کلمه "Abble" بجای "Apple" نوشته شده یا "Designed in Happy Travel" بجای "Designed by Apple in California".

 در شارژرهای تقلبی آیفون حتی غلط های گرامری نیز دیده می شود.

 

 • به وجود آرم CE یا  UL دقت کنید. نام و برند شرکت، مدل و بچ نامبر را ملاحظه کنید.

 

 

 

 

 • به وزن شارژر دقت کنید. شارژر اصلی به دلیل اجزای با کیفیت و بیشتر به مراتب سنگین تر از نوع تقلبی آن می باشد. بخش آداپتور شارژر اصلی آیفون حدود 40 گرم وزن دارد.

 

 • شارژر اپل در پکیج سفید رنگ اپل فروخته می شود. سایر شارژرها با پکیج متفرقه تقلبی می باشند.

 

 • به عکس زیر توجه کنید. شارژر سمت چپ شارژر اصلی و سمت راستی تقلبی و کپی می باشد. در شارژر اصلی درگاه یو اس بی کوتاه تر از نوع تقلبی آن است. همینطور در داخل پورت یو اس بی از رنگ طلایی استفاده شده ولی نوع تقلبی آن به این رنگ نیست و در آخر رنگ دور شارژر اصلی سفید ولی نوع کپی آن به رنگ سفید مایل به خاکستری می باشد.

 

 

 • آمپر خروجی نمونه اصلی شارژر آیفون 1.5 آمپر ولی نمونه تقلبی آن 1 آمپر است.

 

 

 • در هنگام اتصال کابل یو اس بی به گوشی به فاصله ایجاد شده بین پورت یو اس بی با درگاه گوشی دقت کنید. در نوع تقلبی این فاصله بیشتر از نوع اصلی آن است.

 

توصیه ما به شما مراجعه به فروشگاههای معتبر اپل برای خرید شارژر اصلی آیفون است اما با دقت در این نشانه ها می توانید به راحتی تفاوت شارژر اصلی و تقلبی آیفون را بیابید و در فروشگاه های معتبر دیگر اقدام به خرید کنید.

0
نظرات
  ارسال نظر
  برگشت به بالا