Loading...

علت داغ شدن آداپتور شارژر

|
علت داغ شدن آداپتور شارژر

مشکل شایع آداپتورهای شارژر

یکی از مشکلاتی که برای آداپتورهای شارژر ممکن است رخ دهد، مسئله داغ شدن آنهاست که در اینجا درصدد بررسی و واکاوی علت داغ شدن آداپتور شارژر هستیم تا با علت یابی این مسئله از داغ شدن زیاد آن جلوگیری به عمل آورده تا در نهایت هیچ گونه مشکلی برای تلفن همراه هوشمند ما به وجود نیاید.

علت داغ شدن آداپتور شارژر

گاهی اوقات شارژرهای گوشی نیز به مانند خود گوشی بنا به شرایطی داغ می شوند که اگر به حد بسیار زیادی برسد این داغ بودن می توانند نگران کننده باشد. به طور کلی اگر در صدد علت داغ شدن آداپیتور شارژر هستیم، می توان گفت: وجود اختلال در مدارهای الکتریکی شارژر، گنجایش باتری و... می توانند به عنوان علت داغ شدن آداپتور شارژر محسوب شوند. بنابراین توجه به این مسائل لازم و ضروری است.  یکی دیگر از مسائلی که می تواند به عنوان علت داغ شدن آداپتور شارژر آن را در نظر گرفت این است که شارژرهای موبایل معمولا در اندازه‌ های  کوچکی عرضه شده اند که این موضوع گرمای تولید شده را در یک فضای محدودی متمرکز می‌سازند. در واقع به علت کمبود جا گرمای ایجاد شده راهی برای گریز ندارد.

عکس علت داغ شدن آداپتور شارژر

نکات لازم در خصوص داغ شدن آداپتور

البته این نکته را باید به خاطر سپرد که گرم شدن آداپتور شارژر در حین شارژ گوشی امری طبیعی به نظر می رسد. اما در صورتی که این گرما به حد بسیار زیادی فراتر برود و به داغ شدن سطح شارژر تبدیل گردد، در این صورت است که می بایست نگران بود و برای علت داغ شدن آداپتور شارژر چاره ای اندیشید.

مطلب پیشنهادی: دلائل شل شدن سوکت شارژر بر حسب نحوه استفاده درست از آن

عکس علت داغ شدن آداپتور شارژر

 میزان ولتاژ

همانطور که می دانید ولتاژ برق شهری چیزی حدود 110 یا 120 ولت می باشد. این در حالی است که ولتاژ تلفن های همراه ما به طور معمول حدود 5 ولت هستند و قادر به دریافت ولتاژ برق شهری را دارند. به واقع می توان گفت که شارژر موبایل وظیفه دارد که ولتاژ 220 یا 110 ولت را به ولتاژ 5 ولت تبدیل نماید. یکی از تفاوت های شارژرهای اصلی نسبت به شارژرهای تقلبی و جعلی در همین است که شارژرهای تقلبی توان سازگاری با ولتاژ برق شهری را ندارند. پس علت داغ شدن آداپتور شارژر و عدم شارژدهی گوشی این می باشد که تلفن همراه ما از ولتاژ و جریان مناسبی بهره نگرفته است.

مطلب پیشنهادی: ترمیم شیشه شکسته گوشی و بازگشت دوباره کیفیت و کارایی

البته میزان داغ شدن گوشی به کیفیت ساخت شارژر و نیز کیفیت خود گوشی هم بستگی دارد که در بحث داغ شدن می بایست این مسئله را نیز در نظر گرفت.

 

0
نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا